Local Hero Challenge na Lublin 4 Fit

Zawody ‚Local Hero Challenge 3’ już za nami. Organizowaliśmy je na imprezie Lublin4Fit, która odbywała się w Targach Lublin. Dysponowaliśmy tam naprawdę dużą przestrzenią, którą z pasją zaaranżowaliśmy tak, że fajnie wyglądała z zewnątrz i dobrze czuli się w niej zawodnicy.

Impreza, której towarzyszyły nasze zawody trwała dwa dni. Zawody były w sobotę, a w niedzielę organizowaliśmy tam darmowe treningi, wykład o tym czym jest CrossFit oraz zapraszaliśmy Widzów do zmierzenia się z czterema wyzwaniami. Najlepszych nagradzaliśmy bezpłatnymi karnetami do CrossFit Lublin.

3031 36

Local Hero to trzecie zawody jakie organizowaliśmy. W pierwszych ścigali się nasi Klubowicze, na drugie Arek Strużek przyjechał ze swoimi podopiecznymi z CrossFit Biała Podlaska, teraz dołączyła do nas jeszcze ekipa z CrossFit Siedlce. W takim składzie mieliśmy pewność, że stworzymy sobie super klimat i tak rzeczywiście było. 

Nasi Zawodnicy i Trenerzy zaangażowali się w organizację tego weekendu i wspólnie zdecydowaliśmy, że będą nas reprezentowali nie oni, lecz nasi ambitni i wysportowani Klubowicze i Klubowiczki. Arek przystał na te warunki, jednak nie do końca porozumieliśmy się z Siedlcami, których reprezentowali nie tylko trenujący w boxie ale też ich Trenerzy. I bardzo dobrze że tak się stało, bo pozostałym przypadło ściganie się z chłopakami, którzy startują w zawodach, a więc trenują jeszcze ciężej.

W naszej strefie wyznaczyliśmy i zbudowaliśmy 6 torów zakończonych konstrukcją rig czyli drążkami do podciągania. Tory wykorzystaliśmy do finałowego treningu.
Teraz o treningach:


WOD 1 MAN
AMRAP 8 min:
3-6-9-12-15…
Overhead squat 40 kg
Pull ups

Bez komentarza. Choć może zdanie dla niewtajemniczonych w CrossFit;)
W ciągu 8 minut zawodnik ma wykonać jak najwięcej rund składających się z dwóch ćwiczeń: przysiadów ze sztangą trzymaną nad głową oraz podciągnięć na drążku. W każdej kolejnej rundzie trzeba wykonać o 3 powtórzenia więcej danego ćwiczenia.

WOD 1 WOMAN
AMRAP 8 min:
3-6-9-12-15…
Overhead squat 15 kg
Wall ball shot 6 kg

U dziewczyn zamiast podciągania na drążku było ćwiczenie z piłką lekarską: przysiady z jednoczesnym wyrzutem piłki o ścianę na wysokość nie mniejszą niż 270 cm. Czyli dwa ćwiczenia na przysiady!

4 5

WOD 2 MAN
3 Rounds for time :
12 x Power Clean 50 kg
8 x Knee to elbow 
6 x Burpee over the box

Ten trening to sprint czyli zaledwie trzy rundy składające się z trzech ćwiczeń: zarzutów sztangi ważącej 50 kg, “brzuszków” na drążku oraz burpees, w których zamiast podskoczyć i klasnąć nad głową trzeba przeskoczyć przez skrzynię. Box (skrzynia) znajdował się na drugim końcu toru i trzeba było do niego dobiec.

WOD 2 WOMAN
3 Rounds for time:
12 x Power Clean 25 kg 
8 x Knee to chest 
6 x Burpee over the box

U dziewczyn był mniejszy ciężar i łatwiejsza wersja ćwiczenia brzucha na drążku.

911
WOD 3 MAN
Time cap: 14 min
6 Shuttle run (10m)
50 Air squat
6 Shuttle run
40 Sit up
6 Shuttle run
30 Push up hand release
6 Shuttle run
1 Walking lunges, front rack position 50kg
6 run
40 Deadlift 50, 25 kg
6 run
50 Thruster 20, 15 kg

Ciężki i długi trening. Składa się z dwóch grup ćwiczeń: gimnastycznych i ciężarowych, wykonywanych na przeciwległych krańcach toru. Trening trzeba wykonać jak najszybciej i zmieścić się w limicie czasowym: 14 minut.

Na jednym końcu toru znajduje się stanowisko do ćwiczeń gimnastycznych: stoi tam box i… leży sztanga olimpijska oraz obciążenie.
Na przeciwległym końcu toru znajduje się strefa do ciężarów.

W części gimnastycznej trzeba wykonać 50 przysiadów, 40 brzuszków i 30 pompek – każde z ćwiczeń poprzedzając 6 długościami biegu wahadłowego na torze o długości 10m. Po wykonaniu części gimnastycznej należy nałożyć na sztangę leżące przy niej obciążenie, zarzucić tę sztangę do pozycji front rack (trzymana na barkach z przodu, z wysoko uniesionymi łokciami) i przejść w tej pozycji wykrokami jedną długość toru – transportując sztangę ze strefy gimnastycznej do strefy ciężarów.

W strefie ciężarów należy wykonać 40 martwych ciągów i 50 thrusterów czyli głębokich przysiadów (sztanga trzymana na barkach w przodu) z jednoczesnym wypchnięciem ciężaru nad głowę do pozycji z zablokowanymi łokciami. Oba ćwiczenia oczywiście należy poprzedzić 6 długościami begu wahadłowego;) Na zakończenie trzeba wrócić do strefy gimnastycznej i wejść na boxa.

WOD 3 WOMAN
Time cap: 14 min
6 Shuttle run (10m)
50 Air squat
6 Shuttle run
40 Sit up
6 Shuttle run
30 Push up hand release
6 Shuttle run
1 Walking lunges, front rack position 25kg
6 run
40 Deadlift 25 kg
6 run
50 Thruster 15 kg

U dziewczyn taki sam trening, jedynie mniejsze obciążenie;)

14 15 172022


✎ WYNIKI:

✌ PODIUM DZIEWCZYNY:
1 miejsce: MARTA BOCZKOWSKA
2 miejsce: JOANNA FRANCUZ
3 miejsce: ANETA ŁUĆ
4 miejsce: MAGDA PŁONDOWSKA
5 miejsce: MONIKA DŹWIERZYŃSKA

✌ PODIUM CHŁOPAKI:
1 miejsce: BARTOSZ KRYBSKI
2 miejsce: MACIEJ LIPIŃSKI 
3 miejsce: MICHAŁ PIKULSKI
4 miejsce: PIOTR GOGACZ
5 miejsce: ŁUKASZ UŁASIUK, WITOLD PIĄTKOWSKI

25 26

Wszystkim Zawodniczkom i Zawodnikom gratulujemy postawy podczas zawodów i Waszego poziomu wytrenowania. Fajnie, że potrafiliśmy wszyscy sobie nawzajem kibicować. CrossFit = Klimat!

Gratulujemy tytułów ‘Local Hero’.
Dziękujemy i gratulujemy za występ NASZYM :))

Dzięki: CrossFit Biała Podlaska (Arek Strużek, brak słów jaki jesteś), CrossFit Siedlce i wszyscy, którzy przyjechali kibicować.

Poszło nam z tymi zawodami sprawnie. Naprawdę zrobiliśmy to mega profesjonalnie i jesteśmy bardzo z siebie dumni i zadowoleni. Dzięki Targi Lublin! Potrzebowaliśmy tego kroku, żeby nabrać pewności siebie w organizowaniu zawodów dla większej publiczności.

Publiczność na 4Fit… nie dopisała ale… my tego nie widzieliśmy. Nasz strefa była ogrodzona barierkami i była duża – wszystko czego potrzebowaliśmy mieliśmy wewnątrz tej strefy. Zawodnicy, kibice, ludzie od nas z boxa, znajomi – było nas dużo i wszyscy byliśmy wewnątrz tego co się działo. Gdy dudniła muzyka i zawodnicy rywalizowali, my byliśmy w ich wszechświecie, odgrodzeni od zwykłego świata; w innym wymiarze.

Fajne jest to, że trenując amatorsko możesz przeżywać to co zawodnicy na międzynarodowym poziomie. Taki jest właśnie CrossFit – to najlepszy trening jaki dotąd powstał i fajnie, że w taki naturalny sposób jest w niego wpisany duch rywalizacji.

Pozdrawiamy :)

Komitet Organizacyjny w składzie:
Marta Osipiuk
Ariel Sawczuk
Kuba Pyzik
Kuba Jezierski
Gosia Gliwka
Kamil Siwecki
Michał Ziółkowski
Jacek Kubik
Kuba Drozd
Paweł Stempel
Małgorzata Kołdej
Kasia Baranowska
i inni ♥


23
Przy pomocy:

☛ Rig:
✔ EXTREME WORKOUT
http://www.facebook.com/extremew0rk0t/

☛ Wypożyczenie podłogi:
✔ HARYZMA STRENGHT
http://www.facebook.com/Haryzma-Strength-Wolne-ciężary-i-Maszyny-do-Siłowni-477935322349416/

☛ Transport: 
✔ OGRODYLUBLIN.PL
http://www.facebook.com/ogrodylublinpl-395967030447849

☛ Montaż/ demontaż:
✔ DAGUS – usługi remontowe, budowlane, wykańczanie wnętrz
kontakt telefoniczny: 697-718-587

☛ Nagłośnienie:
✔ INFECTED PEOPLE
http://www.facebook.com/InfectedPeopleProductionGroup

☛Filmowanie i montaż video:
✔SZYMON GONTARSKI

☛Nagrody fundują:
✔ TRAINING SHOWROOM
http://www.facebook.com/trainingSHOWroom

✔ CEP POLSKA
http://www.facebook.com/cepsportspl

✔ SKLEP BIEGACZA LUBLIN
https://www.facebook.com/SklepBiegaczaLublin

✔ LET ME OUT LUBLIN
https://www.facebook.com/letmeoutlublin

✔ EPROTEIN.PL
https://www.facebook.com/EProteinutrition

✔ POWER BOX
http://www.facebook.com/powerboxlublin

✔ GEOGRAFIKA
http://www.facebook.com/geografika.eu

✔ SHOCK ABSORBER
http://www.facebook.com/shockabsorberPolska

Dziękujemy!
CrossFit Lublin, kwiecień 2016

24