Wyzwanie na marzec: przysiad na jednej nodze

Pistol, czyli przysiad na jednej nodze (one leg squat) to najtrudniejsza wersja przysiadu, a więc podstawowego ćwiczenia gimnastycznego, można powiedzieć, że jest to jego zwieńczenie.

W gimnastyce, obciążenie z jakiego korzystamy to obciążenie naszego ciała. Robiąc pistol, ciężar całego swojego ciała musisz utrzymać na jednej nodze, dlatego do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz przede wszystkim siły. Drugą zdolnością niezbędną do poczucia się w tym ruchu pewnie jest poczucie równowagi, ponieważ polem podparcia dla twojego środka ciężkości jest powierzchnia zaledwie jednej stopy. Nie sposób zachować równowagi w przysiadzie na jednej nodze bez odpowiedniej gibkości oraz koordynacji.

Zadanie na marzec: rozwiń wspomniane zdolności motoryczne (siła, równowaga, gibkość, koordynacja) i zrób sobie zdjęcie w przysiadzie na jednej nodze, najlepiej na niestabilnym podłożu.

Podobnie jak w poprzednim miesiącu, gdy wyzwaniem było nauczenie się stania na jednej ręce, spiesz się powoli i pamiętaj: trenujac, nie tylko stymulujesz wzrost mięśni i wzmacniasz układ nerwowy ale i wytwarzasz nowe połączenie neuronalne za sprawą nabywania nowych umiejętności. Zwiększasz więc nie tylko ilość talerzy na sztandze i swoje obwody ale i pojemność wewnętrznego komputera;)

W marcu w naszym programowaniu znajdziesz więcej ćwiczeń wspomagających naukę przysiadu na jednej nodze. Pod koniec miesiąca poprosimy Cię o wykonanie maksymalnej liczby przysiadów na jednej nodze i zapisanie wyniku. Chcemy dla Ciebie postępów!

Trenuj CrossFit w CrossFit Lublin. Pracuj nad swoją sprawnością z najlepszymi trenerami w naszym mieście i korzystaj z niepowtarzalnej atmosfery.

Na zdjęciu Gosia Gliwka robi pistolsa na kettlu.

image1